DISC چیست؟

font88

روشی قدرتمند برای درک انسانها و شخصیت آنهاست.
هر فرد خصوصیات شخصیتی خاص خود را دارد. دیدگاه هر شخص متناسب با هویت او شکل می گیرد. بعضیها آن را ”شخصیت” خطاب می کنند و بعضیها آن را به ”خلق و خو و سرشت” انسانها منسوب می نمایند. آیا تا کنون به این مسئله توجه نموده اید که خانواده و دوستانتان چقدر متفاوت با شما هستند؟ احتمالا بارها از خود پرسیده اید: ”چرا آنها فلان کار را انجام داده اند یا به چه چیزی می اندیشیدند؟”
نقطه آغازین درک انسانها، فهمیدن و پذیرش یک واقعیت ساده است: ”هیچکس شبیه شما نیست!”
آیا تا کنون با گفتن سخنی مشابه به دو نفر، دو عکس العمل کاملا متفاوت را از جانب آنها دریافت نموده اید؟ چگونه است که بیان سخنانی یکسان، چنین نتایج متفاوتی ایجاد می کند؟ هر فرد بر اساس مدل شخصیتی خود، سخن شما را به گونه ای متفاوت می شنود. متفاوت بد نیست، بلکه فقط متفاوت است!
عدم درک ما از خودمان و دیگران می تواند منجر به مشکلات اساسی مانند تنش، سرخوردگی، آسیبهای احساسی، انتظارات ناکام مانده و ارتباطات سست شود.
همانطور که می دانید مواجه شدن با یک مشکل دشوار است، بخصوص اگر ندانید در ذهن شخص مقابل چه می گذرد. خوشبختانه یک راه ساده برای درک انسانها وجود دارد که ما آن را اینگونه خطاب می کنیم:
”مدل قابل تعمیم(DISC) رفتارهای انسانی”
این مفهوم شما را قادر می سازد تا راز نهفته در پس رفتار انسانها را دریابید و روابط بهتری ایجاد کنید. شما قادر خواهید بود که آنچه می آموزید را در جهت کاهش ناسازگاریها، گسترش قابلیت تولید، پیشرفت کار و ارتباط مؤثرتر با دیگران بکار گیرید.

ارمین ایمیز، لینکدین، فوریه ۲۰۱۶

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب پیشنهادی

logo-radman-512

شرکت رادمان، در زمینه مشاوره مدیریت منابع انسانی، آموزش مهارت‌های انسانی و استعدادیابی فعالیت می‌نماید. مشاورین رادمان متخصص در ‍پیاده‌سازی نظام‌های نوین منابع انسانی در شرکت‌های مختلف هستند.

خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب مرتبط با منابع انسانی، در خبرنامه رادمان عضو شوید.