4 روش که زنان را در زندگی حرفه‌ای خود به سمت داشتن شهامت بیشتر سوق می‌دهد

دلتنگ، وحشت‌زده، مضطرب، اما درعین حال هیجان زده، هدفمند و متعهد… اینها برخی از احساساتی هستند که در هنگام تصمیم گیری های مهم در زندگی حرفه ای ام تجربه کرده ام.
اولین تصمیم مهمی که در طول زندگی گرفته ام، استعفایم از کارکردن به عنوان وکیل بوده است. کاری که سال ها برای به دست آوردنش تحصیل کردم و سابقه و تجربه کسب نمودم. در عوض، کار استخدام حرفه ای را که کاملا برایم ناآشنا و متفاوت بود شروع کردم. تصمیمی که بازتابی کاملا صادقانه از غرایز درونی‌ و خواسته های واقعیم بود. شجاعت بازگشت به عقب، از نو شروع کردن و جسارت در خواسته ها، چیزی است که از زندگی حرفه ایم به یاد می آورم.
مشکل اصلی اینجاست که تغییر، ترسناک است. زمان زیاد، تردید، منفی‌نگری و اضطراب عواملی هستند که ممکن است شما را از تصمیمتان منصرف کنند.همیشه از خودتان بپرسید آیا کاری که می‌کنید شبیه خودتان است؟ آیا می‌خواهید در انتخابهای زندگی جسورتر و شجاع‌تر باشید و فقط مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید؟ اگر جواب این سوال مثبت است، علاقمندم که توصیه‌هایی به شما بکنم که کمک خواهد کرد تصمیم شجاعانه و جسورانه‌ای بگیرید و در زمان مناسب موفق شوید.

1. برای اینکه به خودتان واقعا گوش دهید، زمان پیدا کنید.
نخستین توصیه من به شما اینست که به غرایز خود اعتماد کنید. اگر احساس می‌کنید چیزی در زندگیتان درست نیست و یا اینکه می‌توانید بهتر از این باشید، احتمالا حق با شماست. اگرچه آسان به نظر می‌رسد، اما در زندگی شلوغ امروزی، پیدا کردن زمان و فضای مناسب برای سوال کردن و گوش دادن به خودتان می‌تواند چالش بزرگی باشد.
از انجام دادن صرف کارها بپرهیزید و با خودتان صادق باشید. مهم‌تر آنست که آنچه غرایز و احساسات به شما می‌گویند را بپذیرید. همیشه به خاطر داشته باشید شما بهتر از هرکس دیگری خودتان را می‌شناسید.

2. به خودتان باور داشته باشید و نقاط قوت خود را دریابید.
اجازه بدهید درخواست شغل را مثال بزنم. همه ما شنیده‌ایم که اغلب مردان به سمت موقعیتهای شغلی شیرجه می‌زنند و فورا درخواست می‌دهند، حتی اگر تمام شرایط و صلاحیت کافی را برای شغل موردنظر نداشته باشند. این در حالیست که اغلب خانم‌ها تنها در صورتی برای شغلی درخواست می‌دهند که مطمئن باشند 100% ذی‌صلاح هستند. مهم است به خاطر داشته باشید که مشخصات یک شغل اغلب فهرستی از ایده‌ئال‌هاست که در واقع شامل دانشی ابتدایی نسبت به امور و مهارت‌هایی می‌گردد که بهتر است متقاضیان داشته باشند. لزومی ندارد که از روز اول همه کارها را انجام دهید و همه چیز را بلد باشید. بسیاری از مهارت‌ها قابل آموختن و قابل انتقال هستند. اینکه بخواهید همیشه و در همه چیز کامل باشید، فشار زیادی به شما وارد می‌کند و چنانچه بتوانید از این کمال‌طلبی مداوم فاصله بگیرید، بزرگترین مانع را در مسیر پیشرفت خود برداشته‌اید. بنابراین در پی این نباشید که همه قابلیت‌ها و مهارت‌ها را داشته باشید. در عوض، روی وظایف اصلی شغل موردنظر تمرکز کنید که با توانایی‌های شما مطابقند و مطمئن باشید باقی مهارت‌ها را در زمان مناسب خواهید آموخت.

3. در برقراری ارتباط جسور باشید.
ممکن است بدانید که کجا می‌خواهید باشید، اما آیا بقیه هم می‌دانند؟ مقصودم کسانی هستند که ممکن است کمک کنند شما به خواسته‌هایتان برسید. به شبکه‌های شخصی و حرفه‌ای خود نگاهی بیندازید; این افراد می‌توانند در میان دوستان، خانواده، همکاران و یا همکلاسیهایتان باشند. این میزان از اعتماد را به خود داشته باشید که بینش و خواسته‌هایتان را با اشتیاق و خودباوری مرتبط کنید و از حمایت آن‌ها بهره‌مند شوید. با این افراد ارتباط برقرار کنید و به آن‌ها بگویید که چه اهدافی دارید و از آن‌ها درخواست کمک کنید. تحقیقات نشان داده است که خانمها برای دیگران به راحتی درخواست می‌کنند. اما اغلب برای خودشان به سختی این کار را انجام می‌دهند. مراقب باشید در این تله نیفتید، شجاع باشید و مستقیما درخواستتان را بگویید. در بدترین حالت ممکن، نه خواهید شنید. اما اگر پاسخ آن‌ها مثبت باشد، در مسیر پیشرفتتان میان‌بر زده‌اید.

4. همین حالا شروع کنید.
همه آنچه می‌خواهم بگویم اینست که تا جایی که می‌توانید در تصمیمات مهم زندگیتان جسور باشید. اجازه ندهید سال دیگری بگذرد، در حالی که تغییر خاصی در زندگیتان ایجاد ننموده‌اید و یا دستاورد تازه‌ای کسب نکرده‌اید. همچنین، به خاطر داشته باشید که فرصت‌ها برای به دست آوردن وجود دارند. همین حالا زمانیست که باید از منفعل بودن انصراف دهید و مدیریت زندگی خود را به‌طور فعال در‌دست بگیرید.

ایوان اسمیت، مجله تخصصی استخدام هیز

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

۷۵۶ دیدگاه دربارهٔ «4 روش که زنان را در زندگی حرفه‌ای خود به سمت داشتن شهامت بیشتر سوق می‌دهد»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب پیشنهادی

logo-radman-512

شرکت رادمان، در زمینه مشاوره مدیریت منابع انسانی، آموزش مهارت‌های انسانی و استعدادیابی فعالیت می‌نماید. مشاورین رادمان متخصص در ‍پیاده‌سازی نظام‌های نوین منابع انسانی در شرکت‌های مختلف هستند.

خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب مرتبط با منابع انسانی، در خبرنامه رادمان عضو شوید.