گروه D – تبدیل ضعف ها به نقاط قوت!

font91

تعادل کلید است! به عنوان مثال هیچکس رئیس زورگو نمی خواهد و از طرفی رئیس مطیع، زود باور و هالو نیز مطلوب هیچکس نیست. پس از اینکه نوع گروه رفتاری خود را تشخیص دادید، می توانید ضعفهایتان را به نقاط قوت تبدیل نمایید. به یاد داشته باشید که روی کلیدواژه های مربوط به گروه خود تمرکز نمایید.
۱- D
چنانچه الگوی رفتاری شما گروه D می باشد، تلاش کنید که با سؤال پرسیدن و با تمام وجود گوش کردن بیشتر به دیگران توجه و دقت نمایید. فقط به این دلیل که نتایج فوری می خواهید، صحبت دیگران را قطع نکنید. در نهایت ممکن است دیگران شما را بخاطر خطرپذیر بودنتان دوست داشته باشند، اما شما باید برخی از مهارتهای انسانی را بیاموزید و نباید باعث دردسر دیگران شوید و آنها را به خطر بیندازید. از دیگران سؤال بپرسید حتی وقتی پاسخ آن را خود می دانید. ممکن است اتلاف وقت به نظر برسد، اما از این طریق شما دست کم رفتاری دوستانه خواهید داشت و مبادی آداب خواهید بود. پیش از تصمیم گیری از دیگران مشورت بگیرید. لزوما مجبور به بکارگیری پندهایشان نیستید، اما بدین وسیله توجه خود و اهمیت آنها را نشان خواهید داد.
کلید واژه ها: گوش کنید، حمایت کنید، بسنجید، آرام باشید.

دیوید آلن واگل، سایت بست هیومن المنت، ژانویه ۲۰۱۶

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب پیشنهادی

logo-radman-512

شرکت رادمان، در زمینه مشاوره مدیریت منابع انسانی، آموزش مهارت‌های انسانی و استعدادیابی فعالیت می‌نماید. مشاورین رادمان متخصص در ‍پیاده‌سازی نظام‌های نوین منابع انسانی در شرکت‌های مختلف هستند.

خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب مرتبط با منابع انسانی، در خبرنامه رادمان عضو شوید.