مشاوره مدیریت

برونسپاری منابع انسانی
آموزش و توسعه رهبری
مشاوره منابع انسانی
Picture3
مشاوره مدیریت

دانستنی های مهم درباره مشاوره مدیریت

مشاوران مدیریت به سازمان‌ها و شرکت‌ها در حل مشکلات، ایجاد استراتژی، به حداکثر رساندن میزان رشد کاری و بهبود عملکرد کسب‌وکار کمک می‌کنند. مشاوران مدیریت با کمک مهارت‌های مختلف کاری خود شروع به ارائه مشاور تخصصی به شرکت‌ها می‌کنند تا به توسعه و پیشرفت شرکت‌ها در تخصص‌های کاری مختلف کمک کنند.

یک مشاور مدیریت در وهله اول، استراتژی، ساختار کلی، مدیریت و عملکرد یک شرکت را بررسی خواهد کرد و بعد از آن با شناسایی گزینه‌ها و راه‌حل‌های مناسب پیشنهادهای کاری خود را در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند. در ادامه درباره مشاوره مدیریت صحبت می‌کنیم و سؤالات رایج درباره آن را پاسخ‌خواهیم داد،
با ما همراه باشید

 

مفهوم مشاوره مدیریت

در مرحله اول، ابتدا باید با مفهوم مشاوره مدیریت آشنا شویم. مشاور به فردی گفته می‌شود که روش‌ها و راه‌حل‌های مختلف حل مشکلات کنونی یا مشکلات احتمالی آینده را پیدا کرده و مقابل مدیران سازمان‌ها و شرکت‌ها قرار می‌دهد. این مشاور ممکن است حتی جزو مدیران ارشد یا میانی خود شرکت باشد. در حالت کلی مشاور مدیریت هنگامی کار خود را شروع می‌کند که شرکت با یک مشکل و بحران جدی روبرو می‌شود. در این مواقع ممکن است مدیران در پیدا کردن راه‌حل برای خلاصی از بحران دچار مشکل شوند به همین دلیل مشاوران مدیریت در این زمینه به آن‌ها کمک خواهند کرد.

برون سپاری منابع انسانی

با برون سپاری منابع انسانی می‌توان با رهایی از دغدغه‌های اداری روزمره و صرفه‌جویی مالی بر اهداف استراتژیک سازمان، افزایش بهره‌وری کارکنان، بهبود خدمات رفاهی، دستیابی به تکنولوژی و در نهایت رضایتمندی کارکنان متمرکز شد

آموزش و توسعه رهبری

آموزش و توسعه

طراحی پودمان آموزشی منطبق با نیاز کارفرما، اجرا کارگاه آموزشی تعاملی، مربی‌گری، سنجش اثربخشی میزان توسعه صورت گرفته در فراگیران، پیاده‌سازی برنامه  و دوره‌های توسعه رهبری توسعه‌ منطبق با مدل شایستگی

مشاوره منابع انسانی

مشاوره منابع انسانی

ارایه خدمات مشاوره در زمنیه پیاده‌سازی زیر ساخت‌های منابع انسانی، برونسپاری خدمات منابع انسانی، توسعه فرهنگ‌ سازمانی‌ و دستیابی به نتایجی متمایز از طریق ایجاد اشتیاق و تعهد سازمانی 

حیطه‌های تخصصی در مشاوره مدیریت

مشاوران مدیریت با توجه به نوع شغل خود ممکن است با موضوعات مختلفی سروکار داشته باشند. حیطه‌های اصلی مشاوره مدیریت تنوع بالایی دارد و مشاوران مدیریت بسته به مهارت و تخصصی که دارند می‌توانند در این حیطه‌ها به شرکت‌ها و افراد مختلف خدمات خود را ارائه دهند. یک مشاور مدیریت می‌تواند در حیطه‌های زیر خدمات مشاوره‌ای ارائه دهد:

مشاوره مدیریت

مشاوره مدیریت رادمان

وظایف مشاوره مدیریت

خصوصیات مشاوران حرفه‌ای مدیریت

داشتن تحصیلات مربوطه

بیشتر مشاوران مدیریت در رشته‌های مختلف حوزه کسب‌وکار تحصیل ‌کرده‌اند. این رشته‌ها ممکن است جزو رشته‌های مدیریت بازرگانی، مدیریت عمومی، MBA یا غیره باشد. لازم به ذکر است که فقط با داشتن تحصیلات مربوطه نمی‌توان تبدیل به یک مشاور مدیریت موفق و حرفه‌ای شد، تحصیلات مرتبط تنها می‌تواند تأثیر خوبی را بر روی میزان فهم و دانش و مهارت‌های افراد بگذارد و یک امتیاز مثبت برای رزومه کاری آن‌ها محسوب شود.

داشتن سابقه فعالیت در حیطه‌های مختلف

برای این‌که یک فرد در حوزه مشاوره مدیریت به مشاوری حرفه‌ای تبدیل شود لازم است دارای سابقه فعالیت در حیطه‌های مختلف کسب‌وکار باشد تا بتواند از این طریق به افراد مشاوره بدهد، چراکه اگر فرد بدون هیچ تجربه‌ای در زمینه کسب‌وکارهای مختلف اقدام به ارائه مشاوره به افراد بکند کسی نمی‌تواند به کاردانی و حرفه‌ای بودن او اعتماد کند.

تجربه کاری در حیطه مشاوره مدیریت

یک مشاور خوب فعال در شغل مشاوره مدیریت، در مرحله اول باید چندین سال در شرکت‌ها یا تیم‌های مشاوره‌ای کسب‌وکار فعالیت کند تا از این طریق نحوه کار و نکات آن را یاد بگیرد. فردی که با انواع شغل‌ها و کسب‌وکارهای مختلف همکاری کرده است و پروژه‌های مشاوره‌ای مختلف را در این حیطه انجام داده است می‌تواند مشاوره بهتری را به افراد بدهد و در این کار موفق شود.

داشتن گواهینامه‌های مربوطه

در اکثر کشورهای پیشرفته، مشاوران مدیریت در دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی مختلفی شرکت می‌کنند تا از این طریق شروع به کسب تجربه کنند و اطلاعات خود را در این حیطه کاری افزایش دهند. برای مثال گواهینامه CMC جزو گواهینامه‌های جهانی برای ارائه خدمات مشاوره مدیریت است که جزو گواهینامه‌های بسیار معتبر و معروف است. البته اخذ این گواهینامه برای کار کردن در این حیطه کاری، جزو شرط‌های اجباری نیست اما امتیاز بالایی برای کار در این حوزه دارد.

ما اینجا هستیم که به شما کمک کنیم

مهارت‌های ضروری برای فعالیت در حوزه مشاوره مدیریت:

معرفی شرکت مشاوره مدیریت در ایران

امروزه شرکت‌های متنوعی در زمینه مشاور مدیریت فعالیت می‌کننند. از شرکت‌های حرفه‌ای و باتجربه در این حیطه می‌توان به گروه مشاوره مدیریت رادمان اشاره کرد. مشاوره مدیریت رادمان جزو شرکت‌هایی است که به‌طور تخصصی خدمات مشاوره‌ای مدیریت خود را با استفاده از افراد باتجربه و حرفه‌ای در اختیار شرکت‌ها، سازمان‌ها یا افراد می‌گذارد. از خدماتی که در گروه مدیریت رادمان به مشتریان ارائه می‌شود می‌توان به مواردی مانند مشاوره منابع انسانی، برون‌سپاری منابع انسانی، آموزش و توسعه، بررسی توانایی و استعداد و پژوهش اشاره کرد.

سخن پایانی

در این نوشتار شما را با مشاوره مدیریت، وظایف آن، مهارت‌ها و خصوصیات یک مشاور خوب و دیگر مسائل این حوزه کاری آشنا کردیم. می‌توان گفت مشاوران مدیریت می‌توانند نقش فرشته نجات را برای شرکت‌ها، سازمان‌ها و افراد ایفا می‌کنند، چراکه اگر در شرکت، سازمان یا کسب‌وکار خود به مشکل خاصی برخوردید که قادر به حل کردن آن نیستید می‌توانید به‌راحتی از تجربه مشاوران مدیریت که دارای دانش و تخصص کافی در این حیطه هستند کمک بگیرید. درنهایت امیدواریم توانسته باشیم بخشی از سؤالات شما را در زمینه مشاوره مدیریت پاسخ داده باشیم. اگر سوال دیگری در این حوزه داشتید می‌توانید با ما در میان بگذارید.

وبلاگ رادمان را دنبال کنید

تازه‌های رادمان