تحلیلی بر سبک رفتاری DISC

از تفاوت‌های سبک رفتاری خویش و شغلتان آگاه شوید!

اکثر ما در زمان انتخاب مسیر شغلی، یعنی در همان روزهای ابتدای شروع سابقه کاری تلاش می‌کنیم تا آنچه را که بیشتر دوست داریم به وقوع بپیوندد. با این حال دست سرنوشت، گاهی هم ارتباطات فامیلی و دوستان، مسیر دیگری را برای ما رقم می‌زند. آنچه که در زمان انتخاب شغل در الویت است، هم‌خوانی شغل با ارزش‌های درونی شما است. البته در خصوص این بحث در نوشته دیگری مفصل بررسی می‌شود، اما لازم است بدانیم برای موفقیت در حل شغلی رفتارهای مورد نیاز آن شغل را باید شناخت.

برای نمونه در مشاغل ستادی چون مدیریت منابع انسانی، گاها رفتارهای حمایت‌گرایانه، درک افراد، هنر شنیدن، همدلی و تمایل برای سپری کردن وقت با کیفیت برای حل مشکلات همکاران و رسیدگی به درخواست‌های ایشان بسیار حائز اهمیت است. تصور کنید، شما بر اساس ارزش‌ها و آرزوها و امیال خود، چنین شغلی را انتخاب کرده‌اید. ولی پس از بررسی مدل رفتاری خود با هر روشی، از جمله روش DISC به این نتیجه می‌رسید که برای نمایش چنین رفتاری، تغییرات زیادی در آنچه که هستید و آنگونه که روزمره رفتار می‌کنید مورد نیاز است.

بسیاری از ما به این تغییرات ناآگاه هستیم. به دلیل تکرار مکرر رفتارها توسط دیگران و براساس فرهنگ واحد یا سازمان محل کار، خود را تطبیق داده ولی متوجه آن نیستیم. زمانی که میزان این تغییر طولانی می‌شود، و البته شدت آن هم زیاد است، باعث بوجود آمدن آثار مخربی در شما است. نمونه این نشانه‌ها عبارتند از:

  • احساس عدم رضایت درونی:

بدون آنکه بدانید چرا، ناراضی هستید. کار خوب است، حقوق مکفی بوده، شغل‌تان را بر اساس آنچه متصور بودید دوست دارید انتخاب کردید، همکاران و محیط دوست‌داشتنی هستند ولی شما ناراضی!

  • احساس بی فایده بودن:

 موقعیتی که گویای عدم استفاده جدی از تمام وجودتان یا همه نقاط قوت‌ شما است. حالتی که حس می‌کنید، قدرت بلند کردن وزنه ۱۰۰ کیلویی را دارید، ولی هیچ وقت از شما چنین درخواستی نمی‌شود. نکند استعدادهای من هدر رفته!

  • احساس افسردگی:

معمولا به مرور و در دراز مدت حاصل می‌شود. اگر بیش از ۶ الی ۸ ماه، در محیطی با رفتارهای کاملا متفاوت ذات خود حاضر شوید،‌ به دلیل تقویت عوامل خود ممکن است احساس خوشایندی از خود نداشته‌ باشید. این امر در گذشت زمان منجر به ایجاد حس افسردگی می‌نماید.

اما چرا این اتفاق حاصل می‌شود؟ پاسخ بسیار ساده است. به صورت روزمره باید انرژی شدیدی برای تغییر رفتار خود صرف کنید و از آن ناآگاه هستید. به اصطلاح معروف باطری‌های خود را پر نمی‌کنید. به تحلیل این انرژی و برگشت به موقعیت قبلی توجه جدی ندارید. البته این موضوع در اکثر افراد صادق است. یک روش ساده انتخاب شغلی است که بیشترین تطابق با مدل رفتاری ذاتی شما را دارا است. تحقیقات نشان داده است، اگر رفتارهای ذاتی شما که حاصل از تربیت، خانواده، جامعه، محیط، دوستان و حتی موارد ژنتیکی هستند با شغل شما تطبیق مناسبی داشته باشد، بازده شغلی به مراتب بالاتری خواهید داشت.

متاسفانه این روش ساده همیشه امکان پذیر نیست. گاهی اوقات شما یا امکان انتخاب ندارید، یا آنچه را که انجام می‌دهید به هر دلیلی که معمولا بر اساس آنچه اشاره شد، ریشه ارزشی دارد، دوست دارید. در این صورت باید با آگاهی از تغییرات، به احیای انرژی از دست رفته بپردازید. نسخه زیر به صورت ساده احتمالا پاسخ نیاز شما را خواهد داد:

  1. شناسایی: از توانمند‌های و رفتارهای کلیدی خود آگاه شود.
  2. اطمینان: مطمئن شوید که از مدل رفتاری خود به درستی آگاهید. برای این مهم می‌توانید از آزمون الکترونیکی رادمان استفاده کنید. نتایج آن را با آشنایان و افرادی که به ایشان اعتماد دارید در میان بزارید و از صحت آن اطمینان حاصل کنید.
  3. یافتن محل تطبیق: در گزارش خود به میزان تطبیق توجه نمایید. اگر بیش از ۳۰ درصد در هر رفتار تطبیق داده‌اید،‌ روی آن باید تمرکز کنید.
  4. برنامه‌ریزی برای توسعه: با کمک مشاور خود برنامه‌های تنظیم کنید که در زمان فراقت بتوانید انرژی از دست رفته را جبران کنید. به تنهایی نیز می‌توانید برای این مهم برنامه‌ریزی کنید. البته بدیهی است که دشوارتر خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

به اشتراک بگذارید

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Share on pinterest
Share on print
Share on email

مطالب پیشنهادی

logo-radman-512

شرکت رادمان، در زمینه مشاوره مدیریت منابع انسانی، آموزش مهارت‌های انسانی و استعدادیابی فعالیت می‌نماید. مشاورین رادمان متخصص در ‍پیاده‌سازی نظام‌های نوین منابع انسانی در شرکت‌های مختلف هستند.

خبرنامه

برای اطلاع از جدیدترین مطالب مرتبط با منابع انسانی، در خبرنامه رادمان عضو شوید.